ViewSonic

Performans Projeksiyon Cihazı PJD5553Lws

Viewsonic PJD5553Lws meydan okuyan görüntü & ses performansı ve yumuşak hatlara sahip etkileyici şık kasa tasarımı, parmak izi bırakmayan yüzeyi ve kısa mesafe lense sahip ile kendi segmentinin en ideal çözümünü sunuyor. ViewSonic özel olarak geliştirdiği SuperColor™ ve SonicExpert™ Teknolojileri ile kullanım amacına uygun olarak gerek sınıflarda gerekse ofis-toplantı odalarında kaliteli görüntü ve net ses deneyimini sunuyor. PJD5553Lws, 3.000 Lümen parlaklık ve 20.000:1 Kontrast oranı sayesinde net ve parlak görüntü performansının yanında, 2xVGA, Kompozit Video, S-Video, mini USB ve RS232 portları ile geniş bağlantı seçenekleri ve farklı cihazlarla uyumlu olarak çalışma imkanını da sunuyor. DynamicEco™ Teknolojisinin getirdiği 10.000 saate varan uzun kullanım ömrü ve bakım gerektirmeyen tasarımı ile hem küçük ve orta ölçekli sınıflar hem de ofis toplantı odaları için standart projeksiyon cihazlarının üzerinde görüntü ve ses performansı ile sınıfını bir üst seviyeye çıkarıyor. 

Kısa Mesafeden Daha Geniş Görüntü

Kısa mesafe lense sahip projeksiyon cihazları, duvardan 100cm uzaklıktan perdeye 100" görüntü verir. Yani sunum yapan kişi projeksiyon ışığından daha az etkilenerek sunum yapabilir böylece hem izleyiciler hem de sunum yapn kişi daha rahat eder.

Geniş Ekran Görüntü

Geniş Ekran 1280 x 800 WXGA destekli projeksiyon cihazları ile daha geniş görüş açısı elde edersiniz. Bağlandığınız cihaz farketmeden 720p görüntüden en az görüntü kaybı yaşayarak kaliteli görüntü alırsınız. WXGA projeksiyon cihazı ile SVGA cihazlara göre 2,1 Kat ve XGA cihazlara göre 1,3 Kat daha geniş görüş açısı ve daha yüksek piksel görüntüsü elde edersiniz.

HDMI ile Geniş Bağlantı Seçenekleri

HDMI sayesinde her zaman daha yüksek görüntü ve ses kalitesi elde edersiniz. Yeni nesil HDMI 1.4 girişi ile ViewSonic projeksiyon cihazlarını Blu-ray / DVD oynatıcılar, TV alıcıları, oyun konsolları, Windows ve MAC bilgisayarlar gibi farklı bağlantı seçenekleri sunan HDMI uyumlu cihazlarınızla beraber herhangi bir çevirici olmadan 3 boyut yayınları izleyebilirisiniz.

Her Ortam için Yüksek Parlaklık

3.000 Lümen parlaklık değeri ile ışık alan kullanım alanlarında bile keskin görüntü performansı sergiler. 20.000:1 Kontrast oranı sayesinde karanlık ve aydınlık ortamlarda oluşan görüntü kayıplarının önüne geçmek için siyah ve beyaz tonlamaları daha iyi işleyerek net renkler elde edebilmenizi sağlar. Ofis Toplantı Salonları Sınıf ve Dersliklerdeki Video Sunumları Ders Planları ve Sunumları için en ideal çözümü oluşturur. Ev Eğlencesi.

SuperColor Teknolojisi ile En İyi Renk Performansı

ViewSonic özel olarak geliştirdiği SuperColor Teknolojisi ile geniş renk yelpazesi sunarak yüksek renk performansı sergiler. 6 renkten oluşan renk tekerleği ve dinamik renk lamba kontrolcüleri sayesinde gerçek renk performansını her ortamda deneyimleyebilirsiniz. 1.07 Milyar renk desteği ile gerçek hayatta gördüğünüz renkleri size gösterir.

​SonicExpert™ Teknolojisi ile Net Ses Deneyimi

​ViewSonic özel olarak geliştirdiği SonicExpert™ Teknolojisi ile gerek bass gerekse treble ses aralıklarında daha geniş frekans değerlerine ulaşarak kendi sınıfındaki rakiplerine göre daha net bir ses deneyimi sunar. Böylelikle gerek sınıflarda gerekse ofis toplantı odalarında ekstra bir hoparlör bağlantısına gerek kalmadan hem satın alma maliyetinizi düşürerek net ses deneyimi hem de oluşabilecek gereksiz kablo karmaşasından sizi kurtamış olur.

Renk Modu Kolay Kullanım

Cihaz üzerinde hazır olarak gelen farklı renk senaryoları ile istediğiniz ortama göre en uygun renk modunu seçebilirsiniz. Parlaklık Modunu ekstra ışığa ihtiyacınız olduğu alanlarda kullanabilirsiniz. Dinamik Modu ise genel olarak ışığı kısarak metin tabanlı çalışmalarınızda veya sunumlarınızda gözlerini yormadan size uygun görüş ortamını sağlar. Standart mod, gündelik PC işlerinize yönelik renkleri sunar. ViewMatch genel kullanım amacına yöneliktir. Movie Moduda film veya TV izlerken uygun kontrast değerleri ile karanlık ve aydınlık sahnelere uygun renk performansı sunar.

144Hz 3D Ready Keyfi

DLP® Link Teknolojisi desteği ile kullanıcılar inanılmaz 3D görüntü kalitesi elde ederler. Yapılması gereken tek şey, cihaz üzerindeki 3D Ready özelliğini aktive etmek ve aktif shutter 3D gözlükler (PGD-350) ile birlikte 3D görüntünün keyfine varmaktır.

Kablo Yönetim Tasarımı

Özel olarak tasarlanan opsiyonel kablo yönetim aparatı sayesinde giriş/çıkış kablolarınızı kolayca yönetebilirsiniz. Cihazın arkasında oluşan kablo bağlantılarını saklayabilir ve kullandığınız ortamın görüntüsünü bozmasının önüne geçebilirsiniz.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ethernet Köprüsü : NA
Video / Media Streaming : NA
ÜRÜN ÖZELLİKLERİ Çözünürlük : WXGA (1280 x 800)
Parlaklık (ANSI Lümen) : 3,000
Kontrast (Dinamik Kontrast Oranı) : 20,000:1
Lamba Ömrü (Normal / Eco / DynamicEco) : 5,000 / 10,000
Atım Oranı Metre (Wide ~ Tele) : 0.49
Optik Zoom : Fixed
Dijital Zoom : 2.0x
Görüntü Alanı : 30" ~ 300"
Projeksiyon Ofseti : 130% +/- 10%
Renk : 1.07 Milyar Renk
Köşe Düzeltme : +/- 40° (Yatay)
Fan Gürültü Oranı : 32 dB / 27 dB
Hoparlör : 2W x 1
GİRİŞ BAĞLANTILARI HDMI Giriş : 1
VGA Giriş : 2
Komponent Giriş : Paylaşımlı VGA-in
S-Video : 1
Kompozit Giriş : 1
Ses Giriş (3.5 mm) : 1
Ses Giriş (RCA Pair) : NA
USB Tip A : NA
USB Tip B : NA
Mini USB : 1 (Firmware, mouse kontrol)
Mikrofon (3.5 mm) : NA
SD Kart Okuyucu : NA
ÇIKIŞ BAĞLANTILARI VGA Çıkış : 1
Ses Çıkış(3.5mm) : 1
KONTROL RS232 (9 Pin) : 1
Ağ Yönetimi (LAN Cable) : NA
12V Güç : NA
PC / MAC Video / Audio Streaming : NA
Genişletilmiş / Mirror(ayna) Görüntüsü : NA
4'e Bölünmüş Tek Ekran : NA
Tek Projeksiyondan Birden Fazla Projeksiyona : NA
IOS / ANDROID DOC Dosya Streaming (sadece okunabilir) : NA
Canlı Kamera : NA
Canlı Çizim Yapabilme : N/A
Bulut Bilişim Servisi (DropBox) : NA
Wifi (Tek ya da Çift Band) : NA
Miracast : NA
DLNA : NA
DİL 3D Uyumu (Opsiyonel PGD-350 3D Gözlük Gerektirir) : Evet
İnteraktiflik ( Opsiyonel PJ-PEN-003 Gerektirir) : NA
Düşük Güç Tüketimi - Standby : <0.5W
3sn 'de Açılıp Kapanma : Evet
Kablosuz Görüntü : NA
Ağ Yönetimi : NA
Ağ Görüntüleme : NA
Otomatik Köşe Düzeltme : NA
Microsoft Office Viewer : NA
Uyku Zamanlayıcısı : Evet
Sunum Zamanlayıcısı : Evet
Şifre Koruması : Evet
Güvenlik Çubuğu : Evet
Tuş Takımı Kilidi : Evet
Ayarlanabilir Başlangıç Ekranı : NA
DynamicEco / Film Modu / Kontrast : Evet / Evet / Evet
BOYUTLAR VE GÜÇ Boyutlar (GxDxY) : 316 x 228 x 103.7 mm
Net Ağırlık : 2.5kg
Güç Kaynağı : 100V ~ 240V / 50~60Hz
Güç Tüketimi : 265W (Max)
KUTU İÇERİĞİ Güç Kablosu : 1
VGA Kablosu : 1
HDMI Kablosu : NA
Uzaktan Kumanda (Piller Ile) : 1
Kablo Düzenleyici : NA
Hızlı Başlangıç Kılavuzu & CD : Evet
Taşıma Çantası : NA
OPSIYONEL AKSESUARLAR PGD-350 (3D Gözlük X1) : Evet
PJ-PEN-003 (2x Interaktif Kalem Ve Infrared Modül) : NA
PJ-WMK-401 (Ultra Kısa Mesafe Projeksiyon Cihazı Için Duvar Monte Kiti) : NA
PJ-WPD-200 (USB WiFi Dongle) : NA
WPG-300 (HDMI-MHL WiFi Dongle) : NA
WPD-100 (USB WiFi Dongle) : NA
WPG-370 (kablosuz Sunum Kutusu) : Evet
DİLLER Ekranda : English, French, Spanish, Thai, Korean, German, Italian, Russian, Swedish, Dutch, Polish, Czech, T-Chinese, S-Chinese, Japanese, Türkçe, Portuguese, Finnish, Indonesian, Indian, Arabic, Vietnamese