GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ

Geçiş kontrol sistemlerindeki amaç; kişilerin belirli yerlere girişini kontrol altına almak, bu girişlerle ilgili verileri raporlamaktır.

İstenirse kişiler için süre kısıtlaması ve kapı bazında geçiş tanımı yapılabilir. Sistem bileşenleri kart veya parmak izli okuyucular ile turnikeler ve geçiş kontrol programıdır. Bu şekilde; kartlı, turnikeli veya parmak izli geçiş kontrol sistemi yapılabilir. Terminaller üzerinde biriken durum bilgileri ister online olarak, istenirse de offline olarak bilgisayara aktarılabilir.

Geçiş kontrol program demomuzu görmek  ve geçiş kontrol sistemleri keşfinizi ücretsiz yaptırmak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

 

Kapı Geçiş Kontrol Sistemleri

Parmak izi, kart, şifre paneli veya yüz tanıma okuyucuları ile yapılabilir. Okuyucular sadece kapı kilidi olarak kullanılabildiği gibi, içlerindeki tarih ve saat bilgisi herhangi bir bilgisayara da aktarılabilir.

Çok Kapılı Geçiş Kontrol Sistemleri

Birden fazla cihazın entegre çalışmasıyla oluşan sistemlerdir. Kontrol edilmek istenen kapılara wiegand protokollü kart okuyucuların bağlanmasıyla ile kullanılan bu sistemde; okuyucuların her biri bilgisayara bağlı olan bir kontrol paneline bağlıdır.

Turnikeli Geçiş Kontrol Sistemleri

Cihazların ve turnikelerin bir arada kullanıldığı sistemlerdir. Turnikelerin üzerlerine monte edilecek okuyucu tipine göre kapakları kesilip özel dizayn edilir.

Yemekhane Kontrol Sistemleri

Sistemin amacı yenen yemek sayısını tespit etmek, öğünleri düzenlemek ve yemekhane girişini hak ediş usulüne göre düzenlemektir. Kimin hangi öğünde yemek yeme hakkı olduğu, kaç porsiyon yemek aldığı, saat kaçta yemek yediği raporlanabilir.

Spor Salonu ve Üye Takip Sistemi

Spor salonu takip sistemi, üyelerin üyelik alanalarına girişlerini sınırlamak, hangi üyenin, hangi alanı ne kadar süre ile kullandığı raporlamak için geliştirilmiş bir sistemdir.

Okul - Öğrenci Kontrol Sistemi

Öğrencilerin giriş-çıkış kayıtlarını tutmak, verileri öğrenci takip programına aktarmak ve istenirse velilere kısa mesaj ve ya e-mail yoluyla göndermek için kullanılan turnike, kart ve ya parmak izi okuyucu ve yazılımdan oluşan sistemdir.